Imádok könyvajánlót írni. Sokkal könnyebb, mint valami okosságot a gyors fogyásról, vagy a nagy fekvenyomásról. Nem mintha nem értenék ahhoz is, mert értek mindenhez, mindenhez is, de nem lehet mindenkire szabható okosságokat mondani. Viszont a könyv az könyv, ott van feketén fehéren, vagy esetleg színesen. Ez most nem annyira színes, de nem is az a lényege. Sajnos viszont ez egy pici ország, és ha még a környék magyar ajkú súlyzós megszállottjait is beleszámoljuk, akkor reménytelenül kicsi piac, hogy megérje könyveket kiadni a témában. Időről időre felbukkan egy-egy, de messze nem tudunk lépést tartani az angol nyelvű irodalommal. Jómagam szerencsés vagyok, mert el tudom olvasni ezeket és egyelőre meg is engedhetem magamnak, hogy néhány hetente vegyek egyet a témában. Így tettem tavaly Martijn Koevoets High Frequency Powerlifting című könyvével is.
Sőt, ha már megvettem, elolvastam, lefordítottam és ki is adtam magyarul (a Publio Kiadó segítségével). Persze ez messze nem ilyen egyszerű, de a végeredmény ez. Gondoltam egy nagyot és mivel a saját ráfordított munkámmal nem számolok, így a többi nagy kiadóhoz képest sokkal olcsóbban össze tudtam hozni ezt a könyvet, így esetleg van remény, hogy még ezen az icurka-picurka piacon is elérhetővé lehet tenni ezeket a könyveket legalább null szaladósan. Tehát, íme a próbadarab, amit remélhetőleg még sok fog követni.
Martijn Koevoets a szerző, egy holland srác, aki egyébként él hal az erőemelésért. Nyert több nemzeti versenyt, de nem tartozik a „született erőemberek” közé. Meg kellett dolgoznia keményen az eredményiért és mivel a lelkesedése és elszántsága megvan hozzá, így a kemény edzés mellett keményen kutatni is kezdett a témában. Mindezekkel a cingár kissrácból egy eredményes erőemelővé és személyi edzővé vált, aki folyamatosan cikkezik saját oldalán is (https://powerliftinguniversity.com/) és sok más a témában kiemelkedő oldalon is (Strengtheory, EliteFTS, JTSStrength, JMAX Fitness, Lift The Bar, Healthy Living Heavy Lifting)
Az egyik legsikeresebb témája a nagy gyakoriságú edzés volt, amit Greg Nuckols-szal együtt jelentettek meg. Olyannyira nagy visszhangot kapott ez a cikk, hogy kicsit kikerekítve Martijn összerakott egy könyvet is belőle. Ez lett a The Science Behind High Frequency Training (Powerlifting University Series) című könyv. Nem egy enciklopédia a maga 70 oldalával, viszont, ami kell az pont benne van. Nem áll neki elmagyarázni, hogy hogyan kell guggolni, vagy fekvenyomni, viszont, hogy ezek edzését hogyan tudod a leghatékonyabban programozni az igen.
Megtudhatod a könyvből, hogy miért jó a nagy gyakoriságú edzés, ennek tudományos hátteréről is képet kapsz és kvázi egy segédletet, ami segítséget fog nyújtani neked a saját edzésterved elkészítésében.
A tervezésnél nem csak az alapgyakorlatokra tér ki, ami sok nagy program hibája, mert így a kezdők és a témában nem elegendő tudással rendelkezők hajlamosak vagy elhanyagolni, vagy túltolni a kiegészítő gyakorlatokat, hanem ezeket is hozzáadja az edzésedhez.
Ráadásul pont a logikus és lépésenkénti felépítés miatt nem csak erőemelőknek alkalmas a könyv, hanem gyakorlatilag az összes ellenállás edzést végző sportoló számára. Tehát a Crossfit-től a testépítésig bezárólag mindenki profitálhat belőle és a céljainak megfelelő edzést állíthat össze belőle.
Fogadjátok hát nagy szeretettel az első kis darabját a reménybeli sorozatunknak, vigyétek hírét, hogy még sok hasonlót tudjunk összehozni Nektek!
A könyv megvásárolható Ebook formátumban itt és nyomtatott formában itt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.